PVC Pencere ve PVC Kapı Sistemleri

PVC pencere sistemleri binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde, PVC kapılar ise balkon gibi dış ortamlara açılan yerlerde kullanılabildiği gibi banyo ve wc gibi iç ortamlarda da kullanılabilirler.PVC

PVC Pencere ve PVC Kapı sistemleri yaptırılacak üretici firma seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta seçilecek firmanın kalitesini ve güvenilirliğini ispatlamış ve sistem üretim satış yetkisine sahip bir firma olmasıdır. Tepepen İzmir ve çevresinde geniş müşteri portföyü, ürün çeşitliliği ve kalite belgeleri ile kendini ispatlamış bir firmadır.
 

Pvc pencere kapı sistemlerinin ilk yatırım maliyetleri, ahşap ve alüminyuma göre düşüktür. Bununla birlikte, pvc profilden üretilen pencere ve kapılar ahşap pencereler gibi bakım gerektirmez, ömürleri binaların ekonomik ömürleri ile paraleldir. Bina ömürlerinin 40-50 yıl arasında kabul edildiği düşünüldüğünde, birkaç yılda bir yapılması gereken ahşap doğrama bakım masraflarının binaların ekonomik ömrü süresince oluşabilecek maliyetlerden yüksek olacağı aşikardır. Alüminyum profillerin yüksek atalet değerlerine karşın, korozyon direnci sağlamak için yapılan eloksal kaplamanın çizilmesi halinde oluşacak oksidasyonun doğrama yüzeyinin kısa sürede bozulmasına neden olması kaçınılmazdır.

PVC Pencere ve Kapı sistemlerinin sağladığı en büyük avantaj yalıtımdır. En düşük ısı kayıplarının yaşandığı malzeme olan PVC ile birlikte doğru cam kullanılması durumunda ahşap ve alüminyum sistemlere göre daha yüksek yalıtım değerleri elde edilirken nihai tüketicinin tasarrufu arttırılmış olur."

 

PVC kapılar konut, işyeri, ofis, kamu binaları gibi tüm yaşam alanlarında kullanılmaktadır. PVC kapı sistemleri genellikle balkon kapıları, banyo ve WC kapısı olarak kullanıldığı gibi iç ortamlarda oda kapısı olarak da kullanılabilmektedir. Hatta son yıllarda geliştirilen yeni kilit sistemleri ve darbeye karşı mukavemetli dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri dış kapılarda da kullanılmaya başlanmıştır.


PVC Pencere ve Kapı Sistemlerinde Mükemmel Yalıtım

 

Isı ve ses yalıtımını ön plana alarak üretilmiş pvc pencere kullanmak tasarruf konusunda yapılabilecek en önemli adımdır. Uzman kişiler tarafından montajı yapılmış, doğru cam ve profil kullanılmış bir pvc pencere ile %50’ye kadar tasarruf sağlanabilir. Bu nedenle, evine pvc pencere ve kapı yaptıracak kişinin sadece bu ürünlerin dış görünüşe göre karar vermemesi, ürünün bilinçli bir şekilde seçilmesi durumunda olabilecek yararları da göz önüne olması gerekmektedir.

PVC Kapı veya Pencere taktıracak konut veya işyerine keşif ve ön tespit yapılmalıdır. Bu keşif sırasında pencere veya kapı takılacak yapının coğrafi açıdan durumu, rüzgâr yükleri, aldığı yağmur suyu miktarı gibi veriler hesaplanarak pvc pencerenin tüm dış faktörleri değerlendirilmelidir. PVC Pencerenin konumuna göre yapılacak yalıtım elemanları da keşifteki en önemli hususlardan biridir. Böylelikle mevsimine göre oluşacak hava kaçağı önlenmiş olacaktır. Isı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı da ses kaynakları yakınlığına göre hesaplanıp ayarlanmalıdır.

PVC Kapı ve pencere yaptırmak isteyen bir müşterinin seçeceği ürünün kalıcı bir ürün olduğunu ve yalıtım malzemesi olduğunu bilerek bir tercih yapması önemlidir.